Emlak Konut

EN AR

Tamamlanan Proje

VARYAP MERİDİAN

Batı Ataşehir'de inşa edilen Varyap Meridian projesi kapsamında toplam 5 kulede 20 ile 60 katlı 1500 konut, 50 bin m² kiralık alana sahip bir iş merkezi, 20.000 m² ofis binası, işletmesi uluslararası bir markaya verilecek 5 yıldızlı otel ve ticaret alanları yer alıyor. Proje dahilinde 40 m²'lik stüdyolardan özel tasarımlı penthouse dairelere kadar çok farklı konut seçeneği bulunuyor.

Türkiye'nin ilk büyük "ekolojik karma projesi" olan ve toplam 107 bin m²'lik alana yayılı projenin yüzde 90'ı yeşil alandan 13 bin m²'lik alanı ise binalardan oluşuyor.

Projenin mimarlığını düzenlenen yarışma sonucunda dünyanın dört bir yanında farklı tasarımları ve yeşil binaları ile tanınan iddialı projelere imza atan dünyanın sayılı mimarlık bürolarından ingiliz RMJM (New York) şirketi yapıyor. Projenin tüm mühendislik danışmanlığını ise yine dünyaca ünlü yüksek bina uzmanı ingiliz kökenli Buro Hoppold firması gerçekleştiriyor.

Varyap Meridian son yıllarda uluslararası gayrimenkul geliştirme sektöründe en çok kabul gören, bulunduğu çevre ve doğal ortamla uyumlu tasarım ve uygulama gerektiren "bütünsel sürdürülebilirlik" anlayışı ile inşa ediliyor. Proje kapsamında uygulanan yenilikçi sistemler, teknoloji ve LEED kriterlerinin sağladığı olanaklar, konut sahiplerine daha düşük aidat ve genel giderler olarak geri dönüyor. Tasarım aşamasında alınan önlemler, çevreci malzeme seçimi ve atık yönetimi ile projede %40'a varan enerji ve su tasarrufu ile birlikte, proje sakinlerine yüksek konforda minimum tüketim maliyeti sağlanacaktır.

Varyap Meridian "Gayrimenkul'ün Oscarları" olarak bilinen dünyanın en prestijli gayrimenkul yarışması olan Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri yarışmasında (International Property Awards) "Avrupa'nın En iyi Gayrimenkul Projesi" ve "En İyi Yüksek Bina" kategorilerinde ödüle layık görüldü.

Leed Sertifikasyon Programı dahilinde Türkiye'nin ilk ve tek lüks yeşil konut projesi olan Varyap Meridian 2011 yılında tamamlanacak.

  • Rekreasyon alanları,
  • Kişiye özel kapalı otopark (2.500 araçlık),
  • 24 saat güvenlik,
  • Teknik yardım servisleri,
  • Açık-kapalı yüzme havuzları,
  • 5 yıldızlı otel,
  • İş merkezi,
  • Ticaret alanları,
  • Sosyal alanlar...
 

Proje Görselleri :