Emlak Konut

EMLAK KONUT GYO Fransa MIPIM 2017'de ülkemizi temsil ettik

  Emlak Konut GYO, MIPIM 2017’de Türkiye

yatırım fırsatlarını anlattı

Gayrimenkul sektörünün yoğun katılımıyla gerçekleşen dünyanın en büyük ve en önemli gayrimenkul fuarlarından biri olan ‘MIPIM 2017’de yerini alan Emlak Konut GYO, yabancı yatırımcılara Türkiye konut sektörünü ve avantajlarını anlattı.

Dünyanın en büyük uluslararası gayrimenkul fuarı olan MIPIM bu yıl da gayrimenkul profesyonellerini bir araya getirdi.Bu büyük platformda Emlak Konut GYO bir kez daha yerini aldı.Fuarın ardından MIPIM 2017’yi değerlendiren Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat KURUM, yabancı yatırımcıların konut sektörümüze olan ilgisine dikkat çekti.

MIPIM 2017’nin bütün gayrimenkul karar vericilerini aynı anda bir araya getirerek, yeni iş bağlantılarının kurulmasına ve küresel bir network oluşturulmasına olanak sağladığını dile getiren Murat KURUM; “Bildiğiniz gibi bu fuar sektörün en önemli fuarlarından birisi ve Emlak Konut olarak biz bu fuara uzun bir süredir düzenli olarak katılım göstermeye çalışıyoruz. Bu sene de, ülkemizde son dönemde konut sektöründe sağlanan devlet eliyle teşvikler ve bu sektörün oyuncularının elini taşın altına koymasıyla birlikte yatırımcıya sağlanan cazip fırsatların daha geniş kesimlere duyurulup özellikle yabancı yatırımcıya yönelik tanıtım ve bilgilendirme faaliyetlerini gerçekleştirdik. Dedi.

Ülkemizi önemli bir cazibe merkezi

Fuarla ilgili değerlendirmelerini sürdüren Murat Kurum: “Mipim boyunca katılımcılara  uluslararası sahnede ülkemizin güvenilir ve canlı bir cazibe merkezi olduğunu anlatmaya çalıştık.Ülkeler bazında katılımcı olan 90 ülke arasında 5.sıradayız bu durum tüm sektör olarak sorumluluğumuzun bilincinde olduğumuzun göstergesidir”dedi.

Mipim boyunca çok güzel tepkiler aldık

Yabancı yatırımcılarla yaptıkları görüşmelerde çok güzel tepkiler aldıklarını dile getiren Murat Kurum özellikle öncüsü oldukları  31 Mart 2017 tarihine kadar sürecek olan Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti kampanyası ve yabancılar için getirilen yeni düzenlemelerle vatandaşlık yolunun açılmasının yatırımcılar tarafından çok etkileyici bulunduğunu söyledi.

 

Türkiye çadırı için çok verimli bir fuar oldu

Türkiye çadırı olarak Gerek devlet eliyle sunulan teşvikler, gerekse özel sektörümüzün işbirliğiyle yatırımcıya sunduğumuz cazip fırsatlar ne kadar önemliyse, tüm bunların tanıtım faaliyetlerinide başarıyla gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. Tüm katılımcılar için çok verimli bir fuar dönemi olduğunu söyleyen Murat Kurum ; “ burada şunu gördük ki uluslararası platformda Türkiye dinamizmi ve yüksek potansiyelli çalışmalarıyla istikrarlı yükselişine devam edecektir”. Diyerek sözlerini bitirdi.