Emlak Konut

EN AR
S.S.S. Satışlar Hakkında
Dilekçe Örnekleri
Borcuma ilişkin ödemelerimi nereden ve nasıl yapabilirim? Şirket merkezinizden ödeme yapmam mümkün mü?
Şirketimizden nakit olarak tahsilât yapılmamakla birlikte taşınmazın hak sahibinin kredi kartı ile ödeme yapılması mümkündür. 01.07.2013 tarihi itibariyle Vakıflar Bankası ile Online tahsilât sistemine geçildiğinden Vakıflar Bankası’nın tüm şubelerinden (kurumsal tahsilat menüsünden Emlak Konut G.Y.O. A.Ş. adına) masrafsız olarak sözleşme / müşteri numaranızı belirtilerek başka hiçbir bilgiye gerek kalmaksızın ödeme yapabilirsiniz. (Şubeden ödeme yapıldığı anda da sisteme düştüğünden online tahsilât yöntemi ile ödeme yapılması tercih edilmektedir.) Ayrıca Emlak Konut GYO AŞ taksit ödemeleri için EFT Hesaplarımız şu şekildedir: Vakıflar Bankası Kadıköy Şubesi (12) IBAN No: TR58 0001 5001 5800 7295 8848 41 Açıklama: Sözleşme / müşteri numarası, müşteri adı ve soyadı mutlaka yazılmalıdır. Halk Bankası Caddebostan Şubesi IBAN No: TR42 0001 2009 8750 0010 0000 41 Açıklama: Sözleşme / müşteri numarası, müşteri adı ve soyadı mutlaka yazılmalıdır. Ziraat Bankası Anadolu Kurumsal Şube IBAN No: TR74 0001 0019 4137 4619 5051 92 Açıklama: Sözleşme / müşteri numarası, müşteri adı ve soyadı mutlaka yazılmalıdır.
Yapmış olduğum ödemelerin hesaba geçip geçmediğini ve kalan borcumu şirketinize gelmeden nasıl öğrenebilir, nereden takip edebilirim?
Yapmış olduğunuz ödemeleri internet sitemizdeki ( www.emlakkonut.com.tr ) “Online İşlemler” menüsünden takip edebilirsiniz. Bunun için sırasıyla;

- “Online İşlemler”
- “Web Borç ve Sorgulama İçin Tıklayınız”

linklerine tıklayarak, gelen ekrandan “Vatandaşlık / Vergi Numarası”, “Sözleşme / Müşteri Numarası” ve “Güvenlik Kodu” bilgilerini doldurmak suretiyle, açılan ekrandan borç ve ödeme bilgilerinizi takip edebilirsiniz. ( online.emlakkonut.com.tr )

Şirketimiz güvencesi ile satışa sunulan tüm taşınmazlara ilişkin proje bilgileri ile satış koşullarını internet sitemizden ( www.emlakkonut.com.tr ) takip etmeniz mümkündür.
İnternet sitemizdeki, projeler linkinden “inşaatı devam eden” ve “inşaatı tamamlanan” projelerimizi takip edebilir, projelere ilişkin görsellere ulaşabilirsiniz.
Yine internet sitemizdeki, satışlar linkinden “satıştaki projeleri” ve “kuralı satışları” takip edebilirsiniz.

Açık Artırma usulüyle satışa sunulan taşınmazların (arsa ve ticari ünitelerin ilk satışları açık artırma usulüyle yapılmaktadır) ayrıntılı bilgileri, sırasıyla “İhaleler” “Satış İhaleleri” linklerinden takip edebilirsiniz.

Şirketimizce satışa sunulan konutlarda ödeme şekilleri proje bazlı değişiklik göstermektedir. Her proje için farklı satış koşulları sunulmaktadır. Bu doğrultuda projenin özelliğine göre “Peşin Satış”, “Vadeli Satış” ve “Tüfeli Satış” seçeneklerinden biri veya bir kaçı müşterilerimize sunulmaktadır.
Şirketimiz ile alıcılar arasında düzenlenen gayrimenkul satış vaadi sözleşmesinin ayrılmaz bir parçası olan ödeme planları ilk satış esnasında belirlenmektedir. Sözleşmelerin noterde imzalanması sonrasında ödeme planı kesinleştiğinden ödeme planları arası geçiş mümkün değildir.

Taşınmazın 3. şahıslara devri neticesinde de aynı durum geçerlidir. Yani devir alan kişi ilk alıcıyla imzalanan gayrimenkul satış vaadi sözleşmesindeki ödeme planını, maddelerini, mahal listelerini vs. aynen kabul etmiş olduğundan ödeme planları arasında geçiş mümkün değildir.

Ödeme planında belirtilen taksit tutarlarından fazlaca ödeme yapmanız durumunda taksit sayısını veya taksit tutarlarını azaltabilirsiniz. Bu değişiklikler için yapmış olduğunuz ödeme sonrasında, bir dilekçe ile şirketimize müracaatta bulunmanız yeterlidir. (Bu işlemler neticesinde vadeyi uzatamazsınız.)

TÜFE’ye endeksli satışlarda artışlar her senenin 1. ve 7. Ayda gerçekleşmektedir. Müşterilerimiz dilekçe ile başvurmadıkları ya da aksi bir talepte bulunmadıkları takdirde, yatırılan fazla tutarlar, sistemimiz tarafından kalan vade sayısı değiştirilmeden ara ödeme olarak algılanmaktadır.

Yapılan bu ara ödemelerde ödeme planınız “Tüfeli Satış” seçeneğinde ise ek bir indirim söz konusu olmaz. Ancak ödeme planınız bir faiz oranına göre düzenlenmiş “Vadeli Satış” seçeneğinde ise yapılan fazla ödeme tutarının isabet ettiği ödemeler için faiz indirimi yapılır.

TÜFE satış seçeneği ile konut satın aldım. Ödemem konut tesliminden sonra başlıyor. Borcumda herhangi bir değişiklik olacak mı?
Taksit ödemesi teslim tarihinde başlayacak olan durumlarda, satış tarihinden itibaren teslim tarihine kadar ki döneme TÜFE artışları uygulanacak ve taksitler teslim tarihinden itibaren başlayacaktır. Teslim tarihi ile satış tarihi arasında ödemesiz geçen dönemlere ait TÜFE artışları teslim tarihindeki borç bakiyesine yansıtılarak başlangıç taksiti yeniden hesaplanacaktır.